Bir Gömlek Kabarık Boya Nasıl Yapılır.

Bir Gömlek Kabarık Boya Nasıl Yapılır

Kabarık boya, el sanatlarında kullanılan popüler bir kumaş boyasıdır. Çocuklarınızla eğlenceli bir proje arıyorsanız, kabarık boyalı düz tişörtlerle heyecan verici, çekici tasarımlar yaratabilirsiniz. Başlamak için şablonları kullanarak tasarımlarınızı oluşturun. Daha sonra şablon kağıdını tişörtün üzerine yerleştirin ve tasarımınızı boyayın. Kabarık boya tişörtlerinizi yaptıktan sonra giyip yıkamadan önce kurumasını bekleyin. Kabarık boya tişörtleri yapmak, öğleden sonrayı geçirmenin eğlenceli bir yoludur ve işiniz bittiğinde keyfini çıkarabileceğiniz eğlenceli yeni bir tişörtünüz olacak.

Adımlar

Bölüm 1

Tasarımlarınızı Oluşturmak

1. Adım 1 Görüntülerinizi yazdırın.
    Google görselleri 1. Adım Resimlerinizi yazdırın.
    Resimlerinizi yazdırın. Kabarık boya tişörtünüz için şablonlara dönüştürmek üzere internette görseller bulabilirsiniz. Bir arama motoruna yalnızca "şablon görselleri" yazarsanız, bol miktarda sonuç vermelisiniz. Kabarık boya tişörtün üzerine dilediğiniz tasarımı uygulayabilirsiniz.
    • Gömleklerinizin üzerine kalp ve yıldız gibi resimler koyabilirsiniz.
    • Ayrıca kabarık boya tişörtünüzün üzerine adınız gibi bir şey yazabilmeniz için harflerin çıktısını da alabilirsiniz.
  2. Adım 2 Görüntülerinizi dondurucu kağıttan kesin.
    Google görseller 2. Adım Resimlerinizi dondurucu kağıttan kesin.
    Resimlerinizi dondurucu kağıdından kesin. Resimlerinizin çıktısını aldıktan sonra, resimlerin bulunduğu kağıdı düz bir yüzeye yayın. Yüzey ile kağıdınız arasında mat veya başka tür bir dolgu malzemesi olduğundan emin olun. Resimlerinizin üzerine bir miktar dondurucu kağıt yerleştirin. Dondurucu kağıtla şablonlar oluşturmak için görsellerinizin etrafını yavaşça kesmek için bir x-acto bıçağı kullanın.
    • Eğer daha gençseniz, bir ebeveyninizin resimleri sizin için kesmesini sağlayın.
  3. Adım 3 Bazı spontane tasarımlar yapmayı da planlayın.
    Google görselleri 3. Adım Bazı spontane tasarımlar yapmayı da planlayın.
    Bazı spontane tasarımlar yapmayı da planlayın. Bir tişörtü kabartırken kalıplarınızın içini renklendirmeye sıkı sıkıya bağlı kalmanıza gerek yok. Daha büyük fırçaları bir araya getirin. Bunları, resimlerinizin etrafına eğlenceli, kendiliğinden bir desenle boya sıçratmak için kullanabilirsiniz.
  4. Adım 4 Güvenli bir çalışma alanı bulun.
    Google görselleri 4. Adım Güvenli bir çalışma alanı bulun.
    Güvenli bir çalışma alanı bulun. Özellikle boyayı sıçratmayı planlıyorsanız, kabarık boya dağınık olabilir. Temizlemesi kolay açık bir alan bulun ve boyanın dökülmesi veya sıçraması ihtimaline karşı yüzeyinizin üzerine gazete gibi şeyler koyun.
    • Mümkünse, evin dağınıklığını önlemek için kabarık boya tişörtleriniz üzerinde dışarıda çalışın.
Bölüm 2

Gömleğinizi Boyamak

1. Adım 1 Dondurucu kağıdını gömleğe ütüleyin.
    Google görseller 1. Adım Dondurucu kağıdını gömleğe ütüleyin.
    Dondurucu kağıdını gömleğe ütüleyin. Tişörtünüzü düz bir yüzeye yerleştirin. Dondurucu kağıdını parlak tarafı aşağı bakacak şekilde gömleğin üzerine yerleştirin ve desen gömleğin üzerinde istediğiniz yerde görünecek şekilde konumlandırın. Dondurucu kağıdını bir kez ütüyle gezdirin, böylece kağıt kumaşa yapışır.
    • Ütü kullanmayı bilmiyorsanız bir ebeveyninizden yardım isteyin.
  2. Adım 2 Kabarık boyayı şablonların üzerine sıkın.
    Google görseller 2. Adım Şablonların üzerindeki kabarık boyayı sıkın.
    Kabarık boyayı şablonların üzerine sıkın. Kabarık boyalar için genellikle fırçaya ihtiyacınız olmaz. Boyayı doğrudan şişeden sıkabilirsiniz. Gömleğinizde istediğiniz tasarımı oluşturabilmek için kalıplarınızın içini doldurmak üzere kabarık boyayı sıkın.
    • Tek bir düz renk kullanarak şablonu kesinlikle doldurmanıza gerek yoktur. Tişörtünüzde eğlenceli, benzersiz bir tasarım oluşturmak için kalıbın içine küçük noktalar eklemek gibi bir şey yapabilirsiniz.
  3. Adım 3 Yumuşak kıllı fırçalarla sıçramaları ekleyin.
    Google görseller 3. Adım Yumuşak kıllı fırçalarla sıçramalar ekleyin.
    Yumuşak kıllı fırçalarla sıçramalar ekleyin. Biraz kendiliğindenlik katmak istiyorsanız, bir kağıt tabağa biraz kabarık boya sıkın ve yumuşak kıllı bir fırçayı içine batırın. Gömleğinizde benzersiz, sıçramış bir etki yaratmak için yumuşak kıllı fırçayı tişörtün üzerinde sallayın.
    • Boya sıçratıyorsanız, üzerinde çalıştığınız yüzeyin gazete veya benzeri bir koruyucu bariyerle kaplı olduğundan emin olun.
  4. Adım 4 Dondurucu kağıdını çıkarın.
    Google görseller 4. Adım Dondurucu kağıdını çıkarın.
    Dondurucu kağıdını çıkarın. Gömleği dilediğiniz gibi süsledikten sonra dondurucu kağıdını yavaşça soyun. Dondurucu kağıdın gömleğinizde kurumasını önlemek için bunu boya hala ıslakken yapın.
Bölüm 3

Kabarık Boyalı Gömleğinizin Bakımı

1. Adım 1 Boyanın dört saat kurumasını bekleyin.
    Google görseller 1. Adım Boyanın dört saat kurumasını bekleyin.
    Boyanın dört saat kurumasını bekleyin. Kabarık boyanın kuruması genellikle yaklaşık dört saat sürer. Bu süre zarfında tişörtünüzü rahatsız edilmeyeceği güvenli bir yere koyun. Kabarık boyanın bulaşmasını önlemek için düz tutun.
  2. Step 2 Wash your shirt after 72 hours.
    Google görseller 2. Adım Gömleğinizi 72 saat sonra yıkayın.
    Gömleğinizi 72 saat sonra yıkayın. 72 saat sonra kabarık boya tişörtünüzü yıkamak güvenlidir. Boyanın prizlenmesi için en az 72 saat, yani yaklaşık üç gün beklemeden tişörtlerinizi yıkamayın.
  3. Step 3 Take precautions when washing your puffy paint shirt.
    Google görseller 3. Adım Kabarık boya gömleğinizi yıkarken önlem alın.
    Kabarık boya gömleğinizi yıkarken önlem alın. Desenini korumak için kabarık boyalı tişörtünüzü yıkamadan önce ters çevirin. Kabarık boyalı tişörtü yıkarken yumuşatıcı kullanmayın.