iPod Shuffle'a Müzik Nasıl Eklenir?.

iPod Shuffle'a Müzik Nasıl Eklenir?

Bu wikiHow makalesi sana iTunes'u kullanarak iPod Shuffle'a nasıl müzik koyacağını öğretecek. Apple, iPod'unuza şarkı eklemeyi son derece kolaylaştırdı ve aslında aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı seçeneğiniz var. Müzik kitaplığınızın tamamını iPod Shuffle'ınıza eklemek istiyorsanız müziğinizi iTunes'u kullanarak eşzamanlayabilirsiniz. Ayrıca iPod'unuza tek tek şarkılar eklemek de mümkündür. Hatta iPod Shuffle'ı bilgisayarınıza taktığınızda yeni müziklerin otomatik olarak ekleneceği şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ne yapmaya çalışıyorsanız yapın, yanınızdayız! Aşağıdaki adımlar her süreçte size yol gösterecektir.

Bilmeniz Gerekenler

• iPod Shuffle'ınızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • iTunes'u kullanarak iPod Shuffle'ınıza müzik ekleyin.
  • iPod Shuffle'ınızı size ait olmayan bir bilgisayara bağlarsanız içindeki tüm müzikler silinecektir.

Adımlar

Bölüm 1

Müzik Senkronize Ediliyor

1. Adım 1 Bilgisayarınızda iTunes'u açın.
    Google görselleri Adım 1 Bilgisayarınızda iTunes'u açın.
    Bilgisayarınızda iTunes'u açın. Simge, dış çevresinde çok renkli bir halka bulunan, beyaz bir arka planın içinde çok renkli bir müzik notası gibi görünüyor.
    • iTunes sizden en son sürümü indirmenizi isterse bunu yapın.
  2. Adım 2 iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
    Google görselleri 2. Adım iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
    iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. iPod kablonuzu kullanarak USB ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu da iPod'unuzun kulaklık/şarj bağlantı noktasına takın.
    • iTunes'unuzda müzik için otomatik senkronizasyon etkinleştirilmişse, yalnızca iTunes'u açıp iPod'unuzu takmanız, indirdiğiniz tüm yeni müzikleri iPod'unuza ekleyecektir.
  3. Adım 3 iPod Shuffle'ınızın simgesini tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım iPod Shuffle'ınızın simgesini tıklayın.
    iPod Shuffle'ınızın simgesini tıklayın. Bu, pencerenin sol üst kısmındadır.
  4. Adım 4 Müzik'e tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Müzik'e tıklayın.
    Müzik'i tıklayın . Bu, pencerenin sol bölmesindeki "Ayarlar"ın altında, iPod'unuzun görüntüsünün altındadır.
  5. Adım 5 Müziği Senkronize Et seçeneğini işaretleyin.
    Google görselleri Adım 5 Müziği Senkronize Et seçeneğini işaretleyin.
    Müziği Senkronize Et seçeneğini işaretleyin . Bu, pencerenin sağ bölmesinin üst kısmındadır.
  6. Adım 6 iPod Shuffle'ınıza koymak istediğiniz müziği seçin.
    Google görselleri 6. Adım iPod Shuffle'ınıza koymak istediğiniz müziği seçin.
    iPod Shuffle'ınıza koymak istediğiniz müziği seçin.
    • iCloud Müzik Kitaplığınızdaki tüm müzikleri Shuffle'ınıza koymak istiyorsanız Tüm Müzik Kitaplığı'nı tıklayın . iPod'unuzda kitaplığınızın tamamı için yeterli depolama alanı yoksa iTunes listenin başından başlayacak ve Shuffle'ınızı tutabildiği kadar çok şarkıyla dolduracaktır.
    • Shuffle'ınızla senkronize etmek istediğiniz müziği seçmek için Seçilen çalma listeleri, sanatçılar, albümler ve türler'e tıklayın . Ardından aşağı kaydırın ve iPod'unuza koymak istediğiniz müziğin yanındaki kutuları işaretleyin.
    • iTunes'un, Shuffle'ınızda kalan depolama alanını doldurmak için şarkıları rastgele seçmesini istiyorsanız, Boş alanı şarkılarla otomatik olarak doldur seçeneğini işaretleyin . Bu seçenek yalnızca Seçilen şarkı listeleri, sanatçılar, albümler ve türler seçeneğini tıkladığınızda görünecektir .
  7. Adım 7 Sağ alt köşedeki Uygula'ya tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Sağ alt köşedeki Uygula'ya tıklayın.
    Sağ alt köşedeki Uygula'yı tıklayın . Seçtiğiniz müzik iPod Shuffle'ınıza yüklenecektir.
  8. Adım 8 Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
    Google görseller 8. Adım Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
    Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
  9. Adım 9 iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkar düğmesine tıklayın.
    Google görselleri 9. Adım iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkar düğmesine tıklayın.
    iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkart düğmesini tıklayın . Bu, iPod'unuzun görüntüsünün sol bölmesinin üstünde ve sağında, bir çizginin üzerinde bulunan bir üçgendir.
  10. Adım 10 iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
    Google görselleri 10. Adım iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
    iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
Bölüm 2

Şarkıları Tek Tek Ekleme

Bilgisayarınızda iTunes'u açın. Simge, dış çevresinde çok renkli bir halka bulunan, beyaz bir arka planın içinde çok renkli bir müzik notası gibi görünüyor.
    iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. iPod kablonuzu kullanarak USB ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu da iPod'unuzun kulaklık/şarj bağlantı noktasına takın.
    • iTunes'unuzda müzik için otomatik senkronizasyon etkinleştirilmişse, yalnızca iTunes'u açıp iPod'unuzu takmanız, indirdiğiniz tüm yeni müzikleri iPod'unuza ekleyecektir.
  4. Adım 4 Pencerenin sol üst köşesindeki Müzik açılır menüsüne tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Pencerenin sol üst köşesindeki Müzik açılır menüsüne tıklayın.
    Pencerenin sol üst köşesindeki Müzik açılır menüsüne tıklayın .
  5. iPod Shuffle'a Müzik Nasıl Eklenir?
    Google görselleri iPod Shuffle'a Müzik Nasıl Eklenir?
    Bir "Kütüphane" seçeneğini tıklayın. iTunes penceresinin sol bölmesindeki "Kütüphane" bölümünde, arşivinizdeki müziği görüntülemenin birkaç yolu vardır:
    • Son Eklenenler
    • Sanatçılar
    • Albümler
    • Şarkılar
    • Türler
  6. Adım 6 Bir öğeye tıklayın ve iPod'unuza sürükleyin.
    Google görselleri 6. Adım Bir öğeyi tıklayın ve iPod'unuza sürükleyin.
    Bir öğeye tıklayın ve iPod'unuza sürükleyin. Pencerenin sağ tarafındaki kitaplıktan bir şarkıyı veya albümü, pencerenin sol bölmesindeki "Aygıtlar" bölümü altındaki iPod'unuzun simgesine sürükleyin.
    • iPod'unuzun simgesinin çevresinde mavi bir dikdörtgen olacaktır.
    • Ctrl (PC) veya ⌘ Command (Mac) tuşunu basılı tutarken üzerlerine tıklayarak birden fazla öğeyi seçebilirsiniz.
  7. Adım 7 Şarkıyı/şarkıları iPod'unuza bırakın.
    Google görselleri 7. Adım Şarkıyı/şarkıları iPod'unuza bırakın.
    Şarkıyı/şarkıları iPod'unuza bırakın. Bunu, iPod'unuza yüklemeyi başlatacak olan fare veya izleme dörtgeni düğmesini bırakarak yapın.
  8. Adım 8 Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
    Google görseller 8. Adım Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
    Müziğinizin yüklenmesinin bitmesini bekleyin.
  9. Adım 9 iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkar düğmesine tıklayın.
    Google görselleri 9. Adım iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkar düğmesine tıklayın.
    iPod'unuzun bağlantısını güvenli bir şekilde kesmek için Çıkart düğmesini tıklayın . Bu, iPod'unuzun görüntüsünün sol bölmesinin üstünde ve sağında, bir çizginin üzerinde bulunan bir üçgendir.
  10. Adım 10 iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
    Google görselleri 10. Adım iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
    iPod'unuzun masaüstüyle bağlantısını kesin.
Bölüm 3

Karışıklığınızı Otomatik Doldurma

4. Adım 4 Özet'e tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Özet'e tıklayın.
    Özet'i tıklayın . Bu, pencerenin sol bölmesindeki "Ayarlar"ın altında, iPod'unuzun görüntüsünün altındadır.
  5. Adım 5 Kontrol edin Müzik ve videoları manuel olarak yönetin.
    Google görselleri 5. Adım Kontrol edin Müzik ve videoları manuel olarak yönetin.
    Müzik ve videoları manuel olarak yönet seçeneğini işaretleyin . "Seçenekler" bölümündedir.