Tumblr Temanıza Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir?.

Tumblr Temanıza Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir?

Bu wikiHow makalesi sana bir fotoğrafı Tumblr'ının arka planı olarak nasıl görüntüleyeceğini öğretir. Bazı Tumblr temalarının arka plan resimleri, yükleme veya HTML düzenleme yoluyla değiştirilemez.

Adımlar

Yöntem 1

Özelleştirilebilir Bir Tema Kullanma

1. Adım 1 Tumblr'ın web sitesine gidin.
    Google görselleri 1. Adım Tumblr'ın web sitesine gidin.
    Tumblr'ın web sitesine gidin. https://www.tumblr.com/ adresinde bulunmaktadır. Tarayıcınızda oturum açtıysanız bu sizi Tumblr ana sayfanıza götürecektir.
    • Tumblr'da oturum açmadıysanız e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve ardından Oturum aç'ı tıklayın .
  2. Adım 2 Profil simgenize tıklayın.
    Google görselleri 2. Adım Profil simgenizi tıklayın.
    Profil simgenizi tıklayın. Bu, sayfanın sağ üst köşesindeki kişi şeklindeki simgedir.
  3. Adım 3 Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın.
    Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın. Bunu, profil açılır menüsünün yaklaşık yarısında "TUMBLRS" başlığının altında bulabilirsin.
  4. Adım 4 Görünümü düzenle'ye tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Görünümü düzenle'ye tıklayın.
    Görünümü düzenle'yi tıklayın . Bu seçenek sayfanın sağ üst tarafında, Taslaklar ve Gönderiler bölümlerinin hemen altındadır.
  5. Adım 5 Temayı düzenle'ye tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Temayı düzenle'ye tıklayın.
    Temayı düzenle'yi tıklayın . Profil resminizin altındaki "Web Sitesi Teması" başlığının sağındadır.
  6. Adım 6 Arka Plan'ın yanında bir kamera veya kalem simgesi arayın.
    Google görseller 6. Adım Arka Plan'ın yanında bir kamera veya kalem simgesi arayın.
    Arka Plan'ın yanında bir kamera veya kalem simgesi arayın . Bu seçenek "TEMA SEÇENEKLERİ" başlığının altındadır. Arka Plan'ın sağında bir kamera veya kalem simgesi görürseniz kendi görselinizi yükleyebilirsiniz.
    • Bazı Tumblr temalarının Arka Planın bir çeşidi vardır (örneğin, Bir arka plan seçin ).
    • Blogunuzun tema seçeneklerinde bu seçeneği göremiyorsanız sonraki yönteme geçin.
    • Kendi fotoğrafınızı yüklemenize olanak tanıyan bazı ücretsiz temalar "Fil Yakalamak" ve "Papercut"tur. Ücretli temalar arasında "Queens" ve "Halcyon" yer alır.
  7. Adım 7 Kamera simgesine tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Kamera simgesini tıklayın.
    Kamera simgesini tıklayın. Bunu yaptığında, bilgisayarından bir fotoğraf seçebileceğin bir pencere açılacaktır.
    • Bazı temalar için bunun yerine bir kalem simgesine tıklarsınız.
  8. Adım 8 Bir fotoğraf seçin.
    Google görselleri 8. Adım Bir fotoğraf seçin.
    Bir fotoğraf seçin. Bilgisayarınıza ve bu pencerenin açıldığı konuma bağlı olarak bilgisayarınızın Fotoğraflar klasörüne gitmeniz gerekebilir.
    • Bazı temalar için öncelikle Fotoğraf seç 'i tıklamanız gerekir .
    • Fotoğrafın nispeten yüksek kalitede olduğundan emin olun. Aksi halde grenli veya odak dışı görünebilir.
  9. Adım 9 Aç'a tıklayın.
    Google görselleri 9. Adım Aç'a tıklayın.
    Aç'ı tıklayın . Bu, pencerenin altındadır. Bunu yaptığında fotoğrafın Tumblr'a yüklenecektir; Yeni arka planınızı görüntülemek için temanız birkaç saniye içinde yenilenmelidir.
Yöntem 2

HTML'yi düzenleme

1. Adım 1 Tumblr'ın web sitesine gidin.
    Google görselleri 1. Adım Tumblr'ın web sitesine gidin.
    Tumblr'ın web sitesine gidin. https://www.tumblr.com/ adresinde bulunmaktadır. Tarayıcınızda oturum açtıysanız bu sizi Tumblr ana sayfanıza götürecektir.
    • Tumblr'da oturum açmadıysanız e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve ardından Oturum aç'ı tıklayın .
  2. Adım 2 Profil simgenize tıklayın.
    Google görselleri 2. Adım Profil simgenizi tıklayın.
    Profil simgenizi tıklayın. Bu kişi şeklindeki düğme sayfanın sağ üst köşesindedir.
  3. Adım 3 Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın.
    Düzenlemek istediğiniz blogun adına tıklayın. Profil açılır menüsünün yaklaşık yarısında "TUMBLRS" başlığının altında olacaktır.
  4. Adım 4 Görünümü düzenle'ye tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Görünümü düzenle'ye tıklayın.
    Görünümü düzenle'yi tıklayın . Bu seçenek sayfanın sağ üst tarafında, Taslaklar ve Gönderiler bölümlerinin hemen altındadır.
  5. Adım 5 Temayı düzenle'ye tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Temayı düzenle'ye tıklayın.
    Temayı düzenle'yi tıklayın . Profil resminizin altındaki "Web Sitesi Teması" başlığının sağındadır.
  6. Adım 6 HTML'yi Düzenle'ye tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım HTML'yi Düzenle'yi tıklayın.
    HTML'yi Düzenle'yi tıklayın . Bu bağlantı, "Temaları düzenle" kenar çubuğunun üst kısmında, temanızın adının altındadır.
  7. Adım 7 Dişli simgesini tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Dişli simgesini tıklayın.
    Dişli simgesini tıklayın. Bu, "HTML'yi Düzenle" çubuğunun sol üst tarafındadır.
  8. Adım 8 Bul ve değiştir'e tıklayın.
    Google görselleri 8. Adım Bul ve değiştir'e tıklayın.
    Bul ve değiştir'i tıklayın . Bunu yaptığında, düzenlemen gereken kod satırını arayabileceğin bir pencere açılacaktır.
  9. Adım 9 Body { yazın.
    Google görselleri 9. Adım Gövde { yazın.
    Gövde { yazın. Bu etiket, özelleştirilebilir bir arka plan resmi içeren tüm Tumblr temalarında bulunur.
    • Seçtiğiniz temanın HTML'si "body {" etiketi içermiyorsa arka plan resmini değiştiremezsiniz.
  10. Adım 10 Arka planı arayın: etiketi.
    Google görselleri 10. Adım Arka planı arayın: etiketi.
    Arka planı arayın : etiketi. Bu doğrudan "body {" etiketinin altındadır; resminizin URL'sini buraya ":" ile ";" arasına ekleyeceksiniz satırın sonunda.
  11. Tumblr Temanıza Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir?
    Google görselleri Tumblr Temanıza Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir?
    "arka plan:" ve ";" arasındaki metni değiştirin URL etiketinizle birlikte. URL etiketi şu şekilde yazılmalıdır: url().
    • Pratikte bu satırın tamamında arka plan: url(www.website.com/image.jpg); yazacaktır. "Arka plan:" kısmı ile "url" kısmı arasında bir boşluk olduğunu unutmayın.
  12. Adım 12 Parantez içine görüntünüzün URL'sini girin.
    Google görselleri 12. Adım Parantez içine görüntünüzün URL'sini girin.
    Resminizin URL'sini parantez içine girin. Seçtiğiniz URL, .jpg veya .png gibi bir resim dosyası uzantısıyla bitmelidir. Bir fotoğrafın URL'sinin bu biçimde görüntülenmesini sağlamanın en kolay yolu, fotoğrafı sağ tıklayıp (veya iki parmakla tıklatarak), Resmi yeni sekmede aç seçeneğini tıklayıp URL'yi buradan kopyalamaktır.
    • Orijinal bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız onu Photobucket veya Imgur gibi bir hizmete yükleyebilirsiniz.
  13. Adım 13 Önizlemeyi Güncelle'ye tıklayın.
    Google görselleri 13. Adım Önizlemeyi Güncelle'ye tıklayın.
    Önizlemeyi Güncelle'yi tıklayın . Bu, "HTML'yi Düzenle" kenar çubuğunun sağ üst tarafındaki yeşil butondur. Seçtiğiniz resmin görüntülendiğini görmelisiniz.
  14. Adım 14 Gerekirse görüntüyü yeniden konumlandırın. {"smallUrl":"https://www.wikihow.com/images/thumb/6/6b/Put-a-Background-Picture-in-Your-Tumblr-Theme-Step-23.jpg/v4-460px- Tumblr-Theme-Step-23'ünüze-bir-Arka Plan-Resmi-Put-a-Arka Plan-Resmi koyun -Theme-Step-23.jpg/aid1241983-v4-728px-Put-a-Arka Plan-Resim-in-Tumblr-Temanız-Step-23.jpg,"smallWidth":460,"smallHeight":345,