Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows).

Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows)

Windows'taki arka plan listesinden bir arka planı kaldırmak için basit ve kolay bir kılavuz

Masaüstü arka planları Windows ortamınızı kişiselleştirmenin harika bir yoludur. En sevdiğiniz filmi, müzik grubunu veya ailenizi sergileyebilirsiniz. Yeni özellikler, işleri değiştirmenize yardımcı olmak için farklı masaüstü arka planları arasında geçiş yapmanıza bile olanak tanır. Ancak bazen aşırıya kaçarız ve masaüstü arka plan listemizi dolduran çok fazla dosya olur, bu yüzden bazılarını kaldırmamız gerekir. Bu wikiHow makalesi sana Windows'ta bir arka planı nasıl kaldıracağını öğretir.

Adımlar

Yöntem 1

Windows 10'da Arka Plan Resmini Silme

1. Adım 1 Masaüstü arka planını sağ tıklayın.
    Google görselleri Adım 1 Masaüstü arka planını sağ tıklayın.
    Masaüstü arka planına sağ tıklayın. Masaüstünüzde simge olmayan herhangi bir yere sağ tıklayın. Bu, bir açılır menü görüntüler.
  2. Adım 2 Kişiselleştir'e tıklayın.
    Google görselleri Adım 2 Kişiselleştir'e tıklayın.
    Kişiselleştir'i tıklayın . Bu, masaüstü arka planına sağ tıkladığınızda görünen menünün altındadır. Bu, Arka plan ayarları menüsünü açar.
  3. Adım 3 Arka Plan'a tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Arka Plan'a tıklayın.
    Arka Plan'ı tıklayın . Panelin sol tarafındaki ilk seçenektir. Bu, Windows arka plan ayarlarını görüntüler.
  4. Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows)
    Google görselleri Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows)
    "Arka Plan" ın altında "Resim"in seçili olduğundan emin olun . "Resim"i seçmek için "Arka Plan"ın altındaki açılır menüyü kullanın. Bu, arka plan olarak kullanmak üzere tek bir görüntü seçmenize olanak tanır.
    • "Slayt Gösterisi" seçeneğini seçmek, dönen arka plan resimleri olarak kullanmak üzere bir resim klasörünün tamamını seçmenize olanak tanır.
  5. Adım 5 Gözat'a tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Gözat'a tıklayın.
    Gözat'ı tıklayın . Son kullanılan arka plan resimleri listesinin altındadır. Bu, arka plan olarak kullanılacak bir görüntüyü seçmenizi sağlayan bir dosya tarayıcısını açar.
  6. Adım 6 Silmek istediğiniz görüntünün bulunduğu klasöre gidin.
    Google görselleri 6. Adım Silmek istediğiniz görselin bulunduğu klasöre gidin.
    Silmek istediğiniz resmin bulunduğu klasöre gidin. Bilgisayarınızdaki herhangi bir resmi arka plan resmi olarak kullanabilirsiniz. Silmek istediğinize gidin.
    • Windows'un varsayılan arka plan resimlerinin konumuna gitmek için soldaki panelde " C: (Bu PC)" seçeneğini tıklayın. Daha sonra " Windows " klasörünü ve ardından " Web " klasörünü açın . Burada Windows için varsayılan arka plan resimlerini içeren çeşitli klasörler bulacaksınız.
  7. Adım 7 Silmek istediğiniz resme sağ tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Silmek istediğiniz görsele sağ tıklayın.
    Silmek istediğiniz görsele sağ tıklayın. Bu, görüntünün yanında bir açılır menü görüntüler.
  8. Adım 8 Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 8. Adım Sil'e tıklayın.
    Sil'i tıklayın . Bir dosyaya sağ tıkladığınızda açılan menüdedir. Bu, dosyayı siler ve Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderir.
    • Görüntü dosyalarını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan kalıcı olarak silmek için masaüstünüzdeki Geri Dönüşüm Kutusu'na sağ tıklayın ve Geri Dönüşüm Kutusunu Boşalt seçeneğine tıklayın .
Yöntem 2

Windows 10'da Kilit Ekranı Görüntüsünü Silme

Masaüstü arka planına sağ tıklayın. Masaüstünüzde simge olmayan herhangi bir yere sağ tıklayın. Bu, bir açılır menü görüntüler.
    Kişiselleştir'i tıklayın . Bu, masaüstü arka planına sağ tıkladığınızda görünen menünün altındadır. Bu, Arka plan ayarları menüsünü açar.
  3. Adım 3 Kilit ekranı'na tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Kilit ekranı'na tıklayın.
    Kilit ekranı'nı tıklayın . Ayarlar menüsünün sol tarafındaki paneldedir. Bu, Kilit ekranı ayarları menüsünü görüntüler.
  4. Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows)
    Google görselleri Masaüstü Arka Plan Listesinden Arka Plan Nasıl Kaldırılır (Windows)
    "Arka Plan"ın altındaki "Resim"i seçin. Bu, kilit ekranı arka plan görüntüsü olarak kullanılacak bir görüntüyü seçmenizi sağlayan dosya tarayıcısını açar.
  5. Adım 5 Silmek istediğiniz görüntüye gidin.
    Google görselleri 5. Adım Silmek istediğiniz görsele gidin.
    Silmek istediğiniz görüntüye gidin. PC'nizdeki herhangi bir görüntüyü Kilit ekranı görüntüsü olarak seçebilirsiniz. Silmek istediğiniz resmin bulunduğu klasöre gidin.
    • Windows'un varsayılan arka plan resimlerinin konumuna gitmek için soldaki panelde " C: (Bu PC)" seçeneğini tıklayın. Daha sonra " Windows " klasörünü ve ardından " Web " klasörünü açın . Burada Windows için varsayılan arka plan resimlerini içeren çeşitli klasörler bulacaksınız.
  6. Adım 6 Silmek istediğiniz resme sağ tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım Silmek istediğiniz görsele sağ tıklayın.
    Silmek istediğiniz görsele sağ tıklayın. Bu, görüntünün yanında bir açılır menü görüntüler.
  7. Adım 7 Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Sil'e tıklayın.
    Sil'i tıklayın . Bir dosyaya sağ tıkladığınızda açılan menüdedir. Bu, dosyayı siler ve Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderir.
    • Görüntü dosyalarını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan kalıcı olarak silmek için masaüstünüzdeki Geri Dönüşüm Kutusu'na sağ tıklayın ve Geri Dönüşüm Kutusunu Boşalt seçeneğine tıklayın .
Yöntem 3

Windows 10'da Temayı Silmek

3. Adım 3 Temalar'a tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Temalar'a tıklayın.
    Temalar'ı tıklayın . Soldaki paneldedir. Bu, Tema ayarları menüsünü açar. Temalar, arka plan resminin yanı sıra Windows için bir renk şeması, özel imleçler ve özel sesler de içerir.
    • Windows'a önceden yüklenmiş olarak gelen varsayılan temalar silinemez.
  4. Adım 4 Temalardan birine sağ tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Temalardan birine sağ tıklayın.
    Temalardan birine sağ tıklayın. Temalar, Tema ayarları menüsünde "Temayı Değiştir" yazan başlığın altında listelenir. Bu bir açılır pencere görüntüler.
  5. Adım 5 Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Sil'e tıklayın.
    Sil'i tıklayın . Bu, bir temayı sağ tıklattığınızda görünen açılır pencerededir. Bu, temayı siler.
    • "Sil" yazan metin gri renkteyse temayı silemezsiniz.

Video

Uyarılar

• Başka hiçbir sistem dosyasında değişiklik yapmayın. Teşekkürler