Uzun Saçlı Erkekler İçin En İyi Saç Modelleri ve İpuçları.

Uzun Saçlı Erkekler İçin En İyi Saç Modelleri ve İpuçları

Yani saçlarınızı uzatıyorsunuz ve bir erkek olarak uzun, tatlı buklelerinizi nasıl şekillendirmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. Paniğe kapılmayın çünkü bilmeniz gereken her şeyi kapsayan en iyi uzun saç şekillendirme kılavuzunu bir araya getirdik! Klasik tarzlardan en iyi ürünlere kadar ihtiyacınız olan her şeyi burada bulacaksınız. Uzun saçlara nasıl şekil verileceğini ve bakım yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bilmeniz Gerekenler

• Uzun, düz saçlarınızı şekillendirirken saçınızı ağırlaştırmadan görünümünüzü korumak için pomad, balmumu ve jel gibi ürünler kullanın.
  • Klasik ama bayılacak bir görünüm için uzun, dalgalı saçlarınız varsa, darmadağınık, rüzgârlı veya yarı yukarıdan yarı aşağıda bir saç modeli tercih edin.
  • Her zaman size ve saçınızın ihtiyaçlarına uygun bir saç modeli seçin; saçınıza karşı değil, onunla çalışın!

Adımlar

Yöntem 1

Klasik Stiller

1. Adım 1 Düz saçlarınız varsa, pomad, ağda veya jel ile saçınızı geriye doğru kaydırın.
    Google görseller 1. Adım Düz saçlarınız varsa, pomad, ağda veya jel ile saçınızı geriye doğru kaydırın.
    Düz saçlarınız varsa, saçınızı pomad, ağda veya jelle geriye doğru kaydırın. Doğru ürünlere sahip olduğunuz sürece düz saçlara şekil vermek kolay olabilir. Temiz ve kuru saçlarınızı yüzünüzün önünden başlayıp arkaya doğru ilerleyerek yüzünüzden uzaklaştırmak için bir fırça kullanın. Az miktarda ürün alın ve yerinde kalması için saçınıza (fırça ile aynı yönde) uygulayın.
    • Pomad, kalın saçlı erkeklerde en iyi sonucu verir ve orta düzeyde tutuşa sahiptir.
    • Balmumu kıvırcık saçlı erkekler için en iyisidir ancak tutuşu daha azdır.
    • Jel tüm saç tipleri için en iyisidir ve maksimum tutuş sağlar ancak gevrek bir doku verebilir.
    • Daha dalgalı saçlarınız varsa buklelerinizi ve stilinizi yerinde tutmak için bir macun kullanmayı düşünün.
  2. Adım 2 Dalgalı bukleleriniz varsa saçınızı doğal olarak gevşek ve dağınık bir şekilde kullanın.
    Google görseller 2. Adım Dalgalı bukleleriniz varsa saçlarınızı doğal olarak gevşek ve dağınık bir şekilde kullanın.
    Dalgalı bukleleriniz varsa saçlarınızı doğal olarak gevşek ve dağınık kullanın. Saçınızı ne kadar uzatırsanız dalgalarınız o kadar belirgin olur; bu nedenle ortadan ayırın ve az bakım gerektiren bir stil için doğal bir şekilde kullanın.
    • Buklelerinizi ağırlaştırmadan kıvırcıklığı azaltmak için saçınıza çeyrek boyutlu küçük bir parça köpük dökün.
    • Buklelerinizi geliştirmek ve onlara daha fazla parlaklık kazandırmak için bukleleri belirginleştiren bir krem ​​kullanmayı deneyin.
  3. Adım 3 Düz, çene hizasında saçlarınız varsa orta kısmı sallayın.
    Google görseller 3. Adım Düz, çene hizasında saçlarınız varsa orta kısmı sallayın.
    Çene hizasında düz saçlarınız varsa orta kısmını sallayın. Düz saçın sıkıcı olması gerektiğini kim söylüyor? Klasik bir orta kısım, özellikle yüksek elmacık kemikleriniz veya belirgin bir çeneniz varsa harikalar yaratabilir. Saçınızı ortadan ayırmak için bir tarak kullanmanız yeterlidir. Saçlarınızı kulaklarınızın arkasına sıkıştırın, için için yanan bir koku takın ve herkesi bayıltacaksınız!
    • Saçlarınızı yumuşatıcı bir şampuanla yıkayın, böylece düz bukleleriniz gün boyu parlasın.
  4. Adım 4 Saçınızın alt kısmı kesilmişse, saçınızı geriye doğru kaydırın.
    Google görselleri 4. Adım Saçınızın alt kısmı kesilmişse, saçınızı geriye doğru kaydırın.
    Alttan kesilmiş bir saçınız varsa, geriye doğru kaydırın. Saç tipiniz ne olursa olsun, hızlı bir saç modeliyle eşleştirilen temiz bir koniklik veya solma, yakışıklı özelliklerinizi vurgulayabilir. Berberinizden başınızın yanları boyunca bir alt kesim yapmasını ve uzunluğu üstte tutmasını isteyin. Bu sayede retro bir görünüm oluşturmak için saçlarınızı geriye doğru fırçalayabilirsiniz.
    • Saçınıza daha fazla hacim kazandırmak için dokulandırıcı sprey veya kuru şampuan kullanın.
  5. Adım 5 Kıvırcık saçlarınız varsa çene uzunluğundaki katmanları tercih edin.
    Google görseller 5. Adım Kıvırcık saçlarınız varsa çene uzunluğundaki katmanları tercih edin.
    Kıvırcık saçlarınız varsa çene uzunluğundaki katmanları tercih edin. Yüzünüzü çerçeveleyen ve buklelerinizin zıplamasını sağlayan bir saç kesimi yaparak doğal saç dokunuzu kucaklayın. Dağınık bir kısmı tercih edin ve saçınızı biraz deniz tuzu spreyi ile karıştırın, zahmetsizce büyüleyici bir görünüme sahip olun.
    • Buklelerinizi daha belirgin hale getirmek için bukleleri belirginleştiren bir ürünle sıkın.
  6. Adım 6 Kıvırcık, doğal saçlarınız varsa saçınıza rasta veya kutu örgülerle şekil verin.
    Google görseller 6. Adım Kıvırcık, doğal saçlarınız varsa saçınıza rasta veya kutu örgülerle şekil verin.
    Kıvırcık, doğal saçlarınız varsa saçlarınızı rasta veya kutu örgülerle şekillendirin. Kendinize rastalar yapın, evde kutu örgüler yapın ya da saçınızı profesyonelce yaptırın. Bu bükümlü stiller son derece çok yönlüdür ve yukarı veya aşağı giyilebilir. Popüler inanışın aksine, düzenli bakıma ihtiyaçları vardır, bu nedenle onları yalnızca bakıma zaman ayırmaya istekliyseniz alın.
    • Bazı kültürlerde rastaların sembolik bir anlamı vardır, bu nedenle onları belirli bir kültürün dışında şekillendirmek kültürel tahsis olarak görülebilir.
  7. Adım 7 İzin alın...
    Google görseller Adım 7 İzin alın...
    Kalın saçlarınız varsa perma yaptırın . Perma, kalın saçlara daha fazla hacim kazandıran ve kabarmadan kıvrılabilen kimyasal saç tedavileridir. Tedavi salonda yapılır ve normalde 3 ila 6 ay sürer. Bu dalgalara hacimli bir saçak veya dağınık bir şekilde şekil verin.
    • Yeni dalgalarınızı belirginleştirmek ve yerinde tutmak için ellerinize az miktarda jel veya köpük sürün ve bunları saçınıza sürün.
    • Kimyasal işlemden sonra saçınıza nem kazandırmak için nemlendirici bir saç kremi kullanın.
Yöntem 2

Updos

1. Adım 1 Saçınızı at kuyruğu yaparak yüzünüzden yukarı doğru çekin.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı at kuyruğu yaparak yüzünüzden yukarı doğru çekin.
    Saçınızı at kuyruğu ile yukarı ve yüzünüzden çekin. Saçlarınız omuzlarınızı geçiyorsa, hızlı ve klasik bir kabarıklık için saçlarınızı at kuyruğu yapmayı deneyin. Saçınızdaki tüm düğümleri fırçalayın ve ardından başınızın arkasına toplayın. Saç lastiğiyle sabitleyin ve hazırsınız!
    • Saç modelinizi sabitlemek ve uçup gitme olasılığını azaltmak için geri çekildikten sonra saçınıza saç spreyi sıkın.
    • At kuyruğunuzu başınızın üstüne veya ensenize bağlayın; sizin için en rahat olanı yapın.
  2. Adım 2 Dağınık ama bayılacak gibi bir görünüm için saçınızı erkek topuzu yapın.
    Google görseller 2. Adım Dağınık ama bayılacak gibi bir görünüm için saçınızı erkek topuzu şeklinde bağlayın.
    Dağınık ama baygın bir görünüm için saçınızı erkek topuzuna bağlayın. Erkek topuzları uzun saçlı erkekler için popüler bir saç modelidir çünkü yapılması kolaydır ve zahmetsizce modaya uygundur. Erkek topuzu yapmak için tek yapmanız gereken bir at kuyruğu yapmak, kuyruğu parmağınızla döndürmek ve at kuyruğunun tabanına sarmak. Her şeyi başka bir saç tokasıyla yerine sabitleyin; süper basit ama sıcak bir görünüme sahip olun.
    • Topuz yapmanın birden fazla yolu vardır; bu nedenle, sizin için en uygun olanı bulmak için tel tokalar ve sarma stilleri ile denemeler yapın.
    • Topuzunuzun yerinde kalmasına yardımcı olmak için az miktarda saç spreyi kullanın.
  3. Adım 3 Yarısını giyin...
    Google görseller Adım 3 Yarısını giyin...
    Rahat bir görünüm için saçınızın yarısını yukarı, diğer yarısını aşağı doğru giyin . Zahmetsiz havası nedeniyle stil sahibi ama sağlam bir görünüm arıyorsanız yarım at kuyruğu idealdir. Saçınızı fırçalayarak dolaşan tüm düğümleri giderin. Daha sonra parmak uçlarınızı kulaklarınızın üstünden başınızın arkasına doğru sürükleyerek saçınızı 2 parçaya ayırın. Saçınızın üst kısmını elastik kullanarak at kuyruğu veya topuz şeklinde bağlayın.
    • Daha temiz bir görünüm için saçınızı tarakla ayırın ve üst yarısını geriye doğru kaydırın.
    • Saçınıza biraz deniz tuzu spreyi sıkarak biraz doku kazandırın.
  4. Adım 4 Saçınızı örün...
    Google görseller Adım 4 Saçınızı örün...
    Güçlü ve güvenli bir saç modeli için saçınızı örün . Gün boyu sabit kalacak bir saç stiline ihtiyacınız varsa örgüyü tercih edin. Saçınızı fırçalayın ve ardından 3 eşit parçaya bölün. Sol bölümü orta bölümün üzerinden geçirin, ardından sağ bölümü orta bölümün üzerinden geçirin. Saçınızın sonuna ulaşana kadar çaprazlamaya devam edin. Bitmiş örgüyü bir lastik bant veya saç lastiği ile sabitleyin.
    • Tarzınıza uygun ve yapılması kolay bir şey bulana kadar Fransız veya balık kuyruğu örgüsü gibi farklı örgü türlerini deneyin.
Yöntem 3

Uzun Saç Bakımı İçin İpuçları

1. Adım 1 Saçınızı sağlıklı tutmak için şampuanlama sıklığınızı sınırlayın.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı sağlıklı tutmak için şampuanlama sıklığınızı sınırlayın.
    Saçınızı sağlıklı tutmak için ne sıklıkla şampuanladığınızı sınırlayın. Herkesin saçları farklıdır ve her gün veya günaşırı şampuanlamanız yaşınıza, yaşam tarzınıza, saç uzunluğunuza ve saç tipinize bağlıdır. Bazıları saçlarını daha az yıkamanın daha sağlıklı olduğunu düşünürken bazıları da saçlarını daha fazla yıkamanın daha iyi olduğunu düşünüyor. Size uygun bir saç yıkama rutini bulun ve ona sadık kalın. Aşağıdaki durumlarda saçınızı çok fazla yıkıyor olabilirsiniz:
    • Sürekli kuru.
    • Kırılmaya başlar.
    • Düzenli olarak kuru ve kaşıntılı bir saç deriniz var.
    • Fazla yağları akıllıca gizlemek için yıkamalar arasında kuru şampuan kullanmayı veya kafa bandı veya bandana takmayı deneyin.
  2. Adım 2 Saç tipinize göre çalışın, ona karşı değil.
    Google görseller 2. Adım Saç tipinize karşı değil, onunla çalışın.
    Saç tipinize göre çalışın, ona karşı değil. Saçınız benzersizdir, bu yüzden onun doğal tuhaflıklarını benimseyin! Doğal buklelerinize, dalgalarınıza ve buklelerinize uygun saç kesimlerini tercih edin ve saç tipinize ve dokunuza uygun ürünler kullanın. Bu şekilde, her sabah saçlarınızla savaşmak yerine onunla çalışmak zorunda kalacaksınız.
    • Örneğin, kıvırcık saçlarınız varsa, buklelerinizin düzleşmemesi için saçınıza şekil vermek için pomatlar yerine bukleleri belirginleştiren kremler kullanın.
    • Ağır, düz saçlarınız varsa saçınızın yüzünüze düşmesini önlemek için katları tercih edin.
    • Dalgalı, kıvırcık saçlarınız varsa, buklelerinizin doğal olarak ağırlaşması için düz bir kesim yapın veya düzeltin.
  3. Adım 3 Saç büyümesini teşvik etmek için saç derinize her gün masaj yapın.
    Google görseller 3. Adım Saç büyümesini teşvik etmek için saç derinize her gün masaj yapın.
    Saç büyümesini teşvik etmek için saç derinize her gün masaj yapın. Saçlarınızın daha da uzamasını istiyorsanız kendinize saç derisi masajı yapmayı deneyin. Saç derisi masajlarının erkeklerde saç büyümesini ve kalınlığını arttırdığı kanıtlanmıştır, o halde neden denemiyorsunuz? Her gün 5 dakika masaj yapmanız yeterlidir.
    • Masajınızdan sonra saçınızı yıkayacaksanız, hindistancevizi yağıyla masaj yapmayı düşünün çünkü bu, saçınıza ekstra vitamin ve mineral kazandırabilir.
  4. Adım 4 Saç büyümesini desteklemek için her 6 ila 8 haftada bir saçınızı kestirin.
    Google görseller 4. Adım Saç büyümesini desteklemek için her 6 ila 8 haftada bir saçınızı kestirin.
    Saç büyümesini teşvik etmek için her 6 ila 8 haftada bir saçınızı kestirin. İster inanın ister inanmayın, saçınızı kısaltmak saçınızın daha da uzamasına yardımcı olabilir. Uzun saçlar kolayca ele avuca sığmaz hale gelebilir, bu nedenle kırık uçlarla mücadele etmek ve tazelik kazandırmak için yaklaşık 6 haftada bir kestirmeyi tercih edin. Hatta periyodik saç kesimleriniz nedeniyle saçlarınızın daha hızlı uzadığını bile fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, düzenli düzeltmeler şunları yapabilir:
    • Bölünmüş uçları önleyin.
    • Saçınızı kontrol edilebilir tutun.
    • Kuru saç derisini en aza indirin.
  5. Adım 5 Saçınızı daha az kurutmaya çalışın.
    Google görseller 5. Adım Saçınızı daha az kurutmaya çalışın.
    Saçınızı daha az kurutmaya çalışın. Aşırı fönleme saçınızı kurutarak kırılganlaşmasına neden olabilir. Isıyı düzenli olarak kullanmak saç köklerinize de zarar verebilir, saç büyümesini durdurabilir ve parlaklığı azaltabilir. Saçınızın mutlu ve sağlıklı kalması için saçınızın mümkün olduğunca açık havada kurumasını sağlayın.
    • Saçınızı fönlemeniz gerekiyorsa önceden ısı koruyucu püskürtün ve en düşük ısı ayarını kullanın. Bu, saçınızı ısıdan korumaya ve hasarı sınırlamaya yardımcı olacaktır.
  6. Adım 6 Saç tipinize uygun yüksek kaliteli bakım ürünlerine yatırım yapın.
    Google görseller 6. Adım Saç tipinize uygun yüksek kaliteli bakım ürünlerine yatırım yapın.
    Saç tipinize uygun yüksek kaliteli bakım ürünlerine yatırım yapın. Saçınızın bakımında doğru malzemeleri kullanmak büyük bir fark yaratabilir. En pahalı ürünleri satın almanıza gerek yok, sizin ve saçınızın ihtiyaçlarına yardımcı olmak için tasarlanmış olanları seçin. Örneğin:
    • Saçınızı ıslakken fırçalıyorsanız geniş dişli bir tarak veya ıslak fırça satın alın; bunlar, uçların kırılmasını ve kırılmasını önleyebilir.
    • Saçınızı boyarsanız boyalı saçlar için tasarlanmış şampuanı bulun.
    • Kıvırcık saçlarınız varsa ipek yastık kılıfları satın alın, böylece geceleri kabarmaz.
    • İnce veya ince saçlarınız varsa kırılmayı önlemek için plastik lastik yerine kumaş kaplı saç tokası kullanın.

Video