Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır.

Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır

Bu wikiHow makalesi sana TV'nin Resim İçinde Resim özelliğini nasıl kullanacağını ve desteklenen iPad ve Android tabletlerde Resim İçinde Resim işlevini nasıl kullanacağını öğretir. Resim İçinde Resim (veya "PiP"), bir kanalı veya videoyu ekranınızdaki ana içeriğin üstünde küçük bir pencerede izlemenize olanak tanır. Ne yazık ki modern televizyonların çoğu PiP'yi desteklemiyor.

Adımlar

Yöntem 1

TV'de

1. Adım 1 TV'nizin resim içinde resim özelliğini desteklediğinden emin olun.
    Google görseller 1. Adım TV'nizin resim içinde resim özelliğini desteklediğinden emin olun.
    TV'nizin resim içinde resim özelliğini desteklediğinden emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, eğer hâlâ varsa TV'nizin kılavuzunda bir PiP bölümü aramaktır; ancak arama yapmak için TV'nizin üreticisini, model numarasını ve yılını bir arama motoruna "resim içinde resim" ile birlikte yazabilirsiniz. çevrimiçi sonuçlar için.
  2. Adım 2 TV'nizin tek ayarlayıcılı PiP'ye mi yoksa çift ayarlayıcılı PiP'ye mi sahip olduğunu belirleyin.
    Google görselleri 2. Adım TV'nizin tek ayarlayıcılı PiP'ye mi yoksa çift ayarlayıcılı PiP'ye mi sahip olduğunu belirleyin.
    TV'nizin tek ayarlayıcılı PiP'ye mi yoksa çift ayarlayıcılı PiP'ye mi sahip olduğunu belirleyin. Dahili iki ayarlayıcılı PiP'ye sahip TV'ler, herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan ikinci bir kanalı seçebilir. Ancak TV'niz tek ayarlayıcılı PiP kullanıyorsa TV'nize bir kaynak (örn. kablolu yayın kutusu veya USB bellek) eklemeniz gerekecektir.
  3. Adım 3 Gerekirse ikinci bir kaynak bağlayın.
    Google görselleri 3. Adım Gerekirse ikinci bir kaynak bağlayın.
    Gerekirse ikinci bir kaynak bağlayın. TV'niz tek ayarlayıcılı PiP kullanıyorsa medyayı oynatmak için ikinci bir kaynağa ihtiyacınız olacaktır. Bu, üzerinde videoların bulunduğu bir USB sürücüsü, bir akış kutusu veya başka türde bir DVR olabilir.
    • Örneğin bir DirecTV Genie DVR bağlayabilirsiniz.
  4. Adım 4 TV'nizi açın.
    Google görseller 4. Adım TV'nizi açın.
    Televizyonunuzu açın. TV'nizin Gücüne basın
    Windows Gücü
    Google görselleri Windows Gücü
    Bunu yapmak için düğmesine basın.
  5. Adım 5 PiP ayarını bulun.
    Google görselleri 5. Adım PiP ayarını bulun.
    PiP ayarını bulun. Çoğu TV'de PiP menüsünü açmak için uzaktan kumandanızdaki PiP düğmesine basabilirsiniz ancak Ayarlar menüsünü açmanız ve kategorilerden birinden PiP'yi seçmeniz gerekebilir .
    • Yine TV'nizin kullanım kılavuzuna başvurmak muhtemelen TV modelinize özel talimatları bulmanın en kolay yoludur.
  6. Adım 6 Ekrandaki talimatları izleyin.
    Google görselleri Adım 6 Ekrandaki talimatları izleyin.
    Ekrandaki talimatları izleyin. PiP menüsünü açtığınızda bir kaynak veya kanal seçmeniz istenecektir. Ayrıca PiP özelliğini açıp bir ekran türü seçmeniz de gerekebilir (örneğin, Yan Yana ). PiP kaynağınızı seçip PiP'yi açtıktan sonra, PiP ortamınızın TV ekranınızın köşesinde oynatılmaya başladığını görmelisiniz.
    • Genellikle ses yalnızca ana TV içeriği için mevcut olacaktır. Bu ayarı PiP menüsünden değiştirebilirsiniz.
Yöntem 2

iPad'de

1. Adım 1 iPad'inizin Resim İçinde Resim'i desteklediğinden emin olun.
    Google görseller 1. Adım iPad'inizin Resim İçinde Resim'i desteklediğinden emin olun.
    iPad'inizin Resim İçinde Resim'i desteklediğinden emin olun. Aşağıdaki iPad modelleri PiP'yi destekler:
    • iPad Pro (ve sonrası)
    • iPad 5. Nesil (ve üzeri)
    • iPad Air (ve sonrası)
    • iPad Mini 2 (ve üzeri)
  2. Adım 2 iPad'inizin simgesini açın.
    Google görselleri 2. Adım iPad'inizin simgesini açın.
    iPad'inizi açın
    iPhone Ayarları Uygulama Simgesi
    Google görselleri iPhone Ayarları Uygulama Simgesi
    .
    Üzerinde dişlilerin bulunduğu gri bir kutuya benzeyen Ayarlar uygulaması simgesine dokunun.
  3. Adım 3 Genel simgesine dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Genel simgesine dokunun.
    Musluk
    iPhone Ayarları Genel Simge
    Google görselleri iPhone Ayarları Genel Simge
    Genel.
    Bu, ekranın sol tarafındaki sütundadır.
  4. Adım 4 Çoklu Görev'e dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Çoklu Görev'e dokunun.
    Çoklu Görev'e dokunun . Bu seçeneği ekranın ortasında bulacaksınız.
    • Bu seçeneği görmek için iPad'inizin ekranının ana kısmını aşağı kaydırmanız gerekebilir.
  5. Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır
    Google görselleri Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır?
    Gri "Kalıcı Video Yer Paylaşımı" anahtarına dokunun
    iPhone Kapatma Simgesi
    Google görseller iPhone Kapatma Simgesi
    .
    Anahtar yeşile dönecek
    iPhone Açma Simgesi
    Google görseller iPhone Açma Simgesi
    , PiP'nin artık iPad'inizde etkinleştirildiğini belirtir.
    • Bu anahtar yeşilse PiP zaten etkindir.
  6. Adım 6 Bir video veya FaceTime araması açın.
    Google görselleri 6. Adım Bir video veya FaceTime araması açın.
    Bir videoyu veya FaceTime aramasını açın. Şu anda bunlar iPad'inizin PiP için kullanabileceği iki video türüdür.
    • Tüm video oynatıcılar PiP'i desteklemez ancak iPad'inizin yerleşik Fotoğraflar uygulamasının video oynatıcısı çalışacaktır.
  7. Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır
    Google görselleri Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır?
    "Resim İçinde Resim" düğmesine dokunun. Sağ alt köşeyi gösteren bir ok bulunan bir dizi dikdörtgenden oluşur. Bu düğmeyi genellikle videonun veya FaceTime penceresinin sol alt veya sağ alt köşesinde bulacaksınız.
    • PiP'yi desteklenen uygulamalarda Ana Ekran düğmesine basıp farklı bir uygulama açarak da etkinleştirebilirsiniz.
  8. Adım 8 PiP penceresini taşıyın.
    Google görselleri 8. Adım PiP penceresini taşıyın.
    PiP penceresini taşıyın. PiP penceresini farklı bir köşeye yerleştirmek istiyorsanız videoya dokunup tercih ettiğiniz köşeye sürükleyin ve orada bırakın.
    • Ayrıca iPad'inizin tam ekranını kullanırken sesini dinlemeye devam etmek için videoyu geçici olarak ekran dışına sola kaydırabilirsiniz. Sekmesini tekrar ekrana sürüklemek, PiP'i tekrar kullanmanıza olanak tanır.
    • "Resim İçinde Resim" düğmesine tekrar dokunarak PiP'ten çıkabilirsiniz.
Yöntem 3

Android'de

1. Adım 1 Android'inizin Oreo'yu çalıştırdığından emin olun.
    Google görselleri 1. Adım Android'inizin Oreo çalıştırdığından emin olun.
    Android'inizin Oreo'yu çalıştırdığından emin olun. Oreo (veya Android 8.0) işletim sistemi bazı uygulamalar için PiP işlevini destekler ve Android ekranınızın büyük bir kısmını başka bir görev için kullanırken video izlemeye devam etmenize olanak tanır. Android'inizin sürüm numarasını kontrol etmek için aşağıdakileri yapın:
    • Ayarları
    • Aşağı kaydırın ve Sistem'e dokunun
    • Aşağı kaydırın ve Telefon hakkında'ya (veya Tablet hakkında'ya ) dokunun.
    • Aşağı kaydırın ve "Android sürümü" numarasını gözden geçirerek 8 veya daha yüksek olduğundan emin olun.
  2. Adım 2 PiP'yi destekleyen bir uygulamayı açın.
    Google görselleri 2. Adım PiP'yi destekleyen bir uygulamayı açın.
    PiP'yi destekleyen bir uygulamayı açın. Android Oreo'da PiP için uygulama desteği şu anda tesadüfi bir durumdur ancak aşağıdaki uygulamaların telefonunuzda veya tabletinizde PiP ile çalışması gerekir:
    • Google Chrome
    • YouTube (yalnızca YouTube Red aboneliğiniz varsa)
    • Google Play Filmler
    • VLC medya oynatıcı
  3. Adım 3 Bir video oynatın.
    Google görselleri 3. Adım Bir video oynatın.
    Bir video oynatın. Desteklenen PiP uygulamalarının çoğu, PiP'i etkinleştirmeden önce video oynatmaya başlamanızı gerektirir.
  4. Adım 4 PiP'yi açın.
    Google görselleri 4. Adım PiP'yi açın.
    PiP'yi açın. Mayıs ayında desteklenen uygulamalarda, PiP'yi otomatik olarak etkinleştirmek için Android'inizin Ana Sayfa düğmesine basabilirsiniz; ancak bazı uygulamalar (örneğin Chrome), PiP'yi etkinleştirmeden önce videoyu tam ekranda oynatmanızı gerektirir.
    • VLC, ⋮ öğesine dokunmanızı ve ardından ortaya çıkan menüdeki Resim içinde resim seçeneğine dokunmanızı gerektirir.
  5. Adım 5 PiP penceresini taşıyın.
    Google görselleri 5. Adım PiP penceresini taşıyın.
    PiP penceresini taşıyın. PiP penceresini taşımak istiyorsanız bunu pencereye dokunup Android ekranınızın farklı bir köşesine sürükleyerek yapabilirsiniz.
    • PiP penceresine dokunmanız, Duraklat gibi oynatma seçeneklerini getirecektir .
    • PiP penceresini Android ekranınızın altına sürükleyerek kapatabilirsiniz.