İnternetteki Güvenlik Kamerası Yayınları Nasıl İzlenir?.

İnternetteki Güvenlik Kamerası Yayınları Nasıl İzlenir?

Bu wikiHow makalesi sana ev veya iş yerinizin güvenlik kamerasının yayınını çevrimiçi olarak nasıl izleyeceğini öğretir. Tüm güvenlik kameralarına internet üzerinden erişilemeyeceğini unutmayın; Bunun çalışması için donanımınızın güvenlik kamerası akışını desteklemesi gerekir.

Adımlar

Bölüm 1

Donanımı Kurma

1. Adım 1 Güvenlik kameralarınızın internete bağlanabildiğinden emin olun.
    Google görseller 1. Adım Güvenlik kameralarınızın internete bağlanabildiğinden emin olun.
    Güvenlik kameralarınızın internete bağlanabildiğinden emin olun. Tüm güvenlik kameraları Wi-Fi uyumlu değildir; bu nedenle, güvenlik sisteminiz için bir DVR satın almak üzere para harcamadan önce, kameralarınızın akışlarını yayınlayıp yayınlayamayacağını bir kez daha kontrol edin.
    • Ayrıca yalnızca Ethernet güvenlik kameralarını da kullanabilirsiniz, ancak izlemek istediğiniz birden fazla güvenlik kameranız varsa bunu yapmak zor olacaktır.
  2. Adım 2 Güvenlik kameralarınız için bir DVR satın alın.
    Google görseller 2. Adım Güvenlik kameralarınız için bir DVR satın alın.
    Güvenlik kameralarınız için bir DVR satın alın. DVR, güvenlik kameralarınız tarafından kaydedilen görüntüleri saklar; Akış özelliklerine sahip bir tane satın alırsanız, canlı görüntüleri izlemek için de ona bağlanabileceksiniz.
    • Tüm DVR'ler güvenlik kamerası görüntülerini yayınlayamaz, bu nedenle seçtiğiniz DVR'nin canlı yayın özelliklerine sahip olduğundan emin olun.
    • DVR'niz güvenlik kameralarınızı üreten firmadan gelmelidir.
    • Kameralarınızı paket olarak aldıysanız DVR pakete dahil olabilir.
  3. Adım 3 DVR'ınızı yönlendiricinize bağlayın.
    Google görseller 3. Adım DVR'ınızı yönlendiricinize bağlayın.
    DVR'nizi yönlendiricinize bağlayın. Bir Ethernet kablosu kullanarak, kablonun bir ucunu DVR'ınızın arkasına takın, ardından kablonun diğer ucunu yönlendiricinizin arkasındaki boş bir "İnternet" bağlantı noktasına takın.
  4. Adım 4 DVR'yi bir monitöre bağlayın.
    Google görselleri 4. Adım DVR'yi bir monitöre bağlayın.
    DVR'yi bir monitöre bağlayın. Bir HDMI kablosu kullanarak DVR'yi bir bilgisayar monitörüne veya TV'ye bağlayın. Bunu DVR'ın IP adresini değiştirecek kadar uzun bir süre boyunca yapmanız gerekecektir; bu noktadan sonra DVR'a çevrimiçi olarak erişebileceksiniz.
  5. Adım 5 DVR'ınızda oturum açın.
    Google görselleri 5. Adım DVR'ınızda oturum açın.
    DVR'ınıza giriş yapın. DVR'ın kumanda panelini görüntülemek için DVR'ın uzaktan kumandasını kullanarak kullanıcı adını ve şifreyi girin. Çoğu durumda kullanıcı adı olarak "admin" kullanırsınız ve şifre alanı boş olur. Giriş yaptıktan sonra yayınınızın yazılımını kurmaya başlamakta özgürsünüz.
    • Kullanmanız gereken belirli bir oturum açma kimlik bilgileri kümesinin olup olmadığını görmek için DVR'nizin kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.
Bölüm 2

Yazılımın Kurulumu

1. Adım 1 DVR'nin IP adresini statik bir adresle değiştirin.
    Google görselleri Adım 1 DVR'nin IP adresini statik bir adresle değiştirin.
    DVR'nin IP adresini statik bir adresle değiştirin. Bu, DVR'den DVR'ye biraz farklılık gösterir, ancak genellikle veya İnternet sekmesini bulursunuz , "IP" bölümünü bulursunuz, "Dinamik IP" veya "Otomatik olarak atama" seçeneğini kapatırsınız ve IP adresini şu şekilde bitecek şekilde ayarlarsınız: "110".
    • Örneğin, DVR'nizin mevcut IP adresi 192.168.1.7 ise, bunu 192.168.1.110 olarak değiştirirsiniz.
  2. Adım 2 Yönlendiricinizi iletin...
    Google görseller Adım 2 Yönlendiricinizin bilgilerini iletin...
    Yönlendiricinizin 88 numaralı bağlantı noktasını iletin . Bilgisayarınızda, bir web tarayıcısında yönlendiricinizin sayfasına gidin ve 88 numaralı bağlantı noktası için bağlantı noktası yönlendirmeyi etkinleştirin. DVR'nizde olduğu gibi, yönlendiricinizin sayfası da modeline bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterecektir, bu nedenle "Bağlantı noktası yönlendirme" bölümünü aramanız gerekebilir .
    • DVR'nizin belirli bağlantı noktası yönlendirme tercihleri ​​olabilir, bu nedenle tercih edilen bağlantı noktalarının iletilmesiyle ilgili talimatlar için DVR'ın kılavuzuna bakın.
    • Birçok hizmet, 88 numaralı bağlantı noktası yerine 80 numaralı bağlantı noktasının iletilmesini önerirken, 80 numaralı bağlantı noktası genellikle güvenlik duvarları ve bazı İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından engellenir.
    • Bağlantı noktası yönlendirme bölümüne DVR'nin statik IP adresini girmeniz gerekecektir.
  3. Adım 3 Kameralarınızı DVR'ınızla eşleştirin.
    Google görseller 3. Adım Kameralarınızı DVR'ınızla eşleştirin.
    Kameralarınızı DVR'ınızla eşleştirin. DVR'ınızı kameralarınızla birlikte bir paket halinde satın aldıysanız bu adımı atlayın. Her güvenlik sisteminin bunu yapmanın farklı bir yolu olacaktır, ancak genellikle uygun kurulumu DVR'ın artık bilgisayarınızdan erişilebilen kontrol panelinden gerçekleştirebileceksiniz:
    • Yönlendiricinin sayfasını açmak için kullandığınız adresi yazın, iki nokta üst üste (:) yazın ve ilettiğiniz bağlantı noktasını (88) yazın. Örneğin 192.168.1.1:88 yazabilirsiniz.
    • ↵ Enter'a basın, ardından istendiğinde DVR'ınızın sayfasında oturum açın.
    • Kamera Kurulumu veya Canlı Kurulum bölümünü (veya kamera simgesini) seçin .
    • Eşleştir veya kamera şeklindeki düğmeye tıklayarak kurulumu başlatın .
    • Kameranızın Eşleştir düğmesine basın (bu genellikle kameranın alt tarafındaki fiziksel bir düğmedir).
  4. Adım 4 Ağınızın harici IP adresini bulun.
    Google görselleri 4. Adım Ağınızın harici IP adresini bulun.
    Ağınızın harici IP adresini bulun. DVR ile aynı ağa bağlı bir bilgisayarda, web tarayıcısında https://www.whatismyip.com/ adresine gidin ve "Genel IPv4'ünüz" başlığının yanındaki numarayı inceleyin. Bu, uzakta olduğunuzda DVR'nize bağlanmak için kullanmanız gereken IP adresidir.
  5. Adım 5 DVR'ınıza bağlanın.
    Google görseller Adım 5 DVR'ınıza bağlanın.
    DVR'nize bağlanın. İnternete bağlı herhangi bir platformdan bir web tarayıcısı açın ve ağınızın IP adresini, iki nokta üst üste işaretini ve DVR'nizin bağlantı noktasını girin (örn. 12.345.678:88). Bunu yapmak sizi DVR'nizin giriş sayfasına götürecektir; Giriş yaptıktan sonra kamera yayınlarınızı görebileceksiniz.
    • Güvenlik sisteminizde bir mobil uygulama varsa, uygulamayı indirebilmeli, hesap bilgilerinizle giriş yapabilmeli ve akışları buradan da görüntüleyebilmelisiniz.

Uyarılar

• Görüntüleme izninizin olmadığı genel (veya özel) güvenlik akışlarını görüntülemeye çalışmak birçok alanda yasa dışıdır. Bunu yapabilme yeteneğinin reklamını yapan hizmetlerden veya sitelerden kaçının. Teşekkürler Faydalı 3 Faydalı Değil 1
  • Canlı akışı desteklemeyen bir DVR'den kameralarınızın gerçek zamanlı etkinliğini görüntüleyemezsiniz. Teşekkürler Faydalı 3 Faydalı Değil 3