Evet, Oculus Quest Telefonunuzla Çalışır: Android veya iPhone'da Nasıl İzlenir?.

Evet, Oculus Quest Telefonunuzla Çalışır: Android veya iPhone'da Nasıl İzlenir?

Bu wikiHow makalesi sana Oculus Quest veya Quest 2'yi Android, iPhone veya iPad'ine nasıl aktaracağını öğretir. Başlamak için telefonunuzda Oculus uygulamasının olması yeterlidir.

Adımlar

1. Adım 1 Telefonunuzda Oculus uygulamasını açın.
    Google görselleri 1. Adım Telefonunuzda Oculus uygulamasını açın.
    Telefonunuzda Oculus uygulamasını açın. Bu, Ana ekranınızdaki veya uygulama listenizdeki siyah oval simgedir.
    • Oculus uygulamasını henüz yüklemediyseniz App Store'dan (iPhone) veya Play Store'dan (Android) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
    • Telefonunuz Oculus Quest'inizle aynı Wi-Fi ağına bağlı değilse yayın yapabilmek için o ağa bağlanmanız gerekir.
  2. Adım 2 (Oculus Quest veya Quest 2'de) Sağ Touch kumandadaki oval düğmeye basın.
    Google görselleri Adım 2 (Oculus Quest veya Quest 2'de) Sağ Touch kumandadaki oval düğmeye basın.
    (Oculus Quest veya Quest 2'de) Sağ Touch kumandadaki oval düğmeye basın. Bu evrensel menüyü açar.
  3. Adım 3 Paylaşım'ı seçin.
    Google görselleri 3. Adım Paylaşım'ı seçin.
    Paylaşım'ı seçin . Sağa bakan ok.
  4. Adım 4 Menüden Yayınla'yı seçin.
    Google görselleri 4. Adım Menüden Yayınla'yı seçin.
    Menüden Yayınla'yı seçin . Cihazların bir listesi görünecektir.
  5. Adım 5 Listeden Oculus uygulamasını seçin.
    Google görselleri Adım 5 Listeden Oculus uygulamasını seçin.
    Listeden Oculus uygulamasını seçin . Bu, Oculus Quest'inize telefonunuzdaki uygulamaya yayınlanacağını bildirir.
  6. Adım 6 İleri'yi seçin.
    Google görselleri Adım 6 İleri'yi seçin.
    İleri'yi seçin . Artık telefonunuzda yayına başlamaya hazır olduğunuzu belirten bir bildirim alacaksınız.
  7. Adım 7 Telefonunuzdaki bildirime dokunun veya Yayını Başlat'ı seçin.
    Google görselleri 7. Adım Telefonunuzdaki bildirime dokunun veya Yayını Başlat'ı seçin.
    Telefonunuzdaki bildirime dokunun veya Yayını Başlat öğesini seçin . Oculus Quest'iniz artık telefonunuza yayınlanıyor.
    • Yayınlamayı durdurmak için Oculus Quest'inizi kullanarak alt menüden Paylaşım'ı seçin, Yayınla'yı seçin ve ardından VR içi komut isteminde Yayınlamayı Durdur'u seçin.